Podlahová podložka z korkovo pěnového granulátu Kiesel - POLYKORK

Kód: 60273 60274 60277 Zvolte variantu
4 530 Kč / ks 4 940 Kč / ks 5 780 Kč / ks od 4 530 Kč / ks 3 744 Kč bez DPH 4 083 Kč bez DPH 4 777 Kč bez DPH od 3 744 Kč bez DPH
Skladem (2 ks) Do 14 dní u Vás Do 14 dní u Vás Zvolte variantu
Tloušťka
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení
Izolační podložka z korkového granulátu 2,3 a 5 mm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • zabraňuje bobtnání dřevěných podlahových krytin
  • mechanické oddělení vrstev
  • vhodná pro komplikované podklady
  • emise výrobku zkoušeny podle zásad DIBt
  • přispívá k vytvoření příjemného vnitřního prostředí

 

Popis produktu

Jemný polyuretanový pěnový granulát na recyklátové bázi s korkem. Jako pojivo je použit polyuretanový elastomer. Izolační podložka je určená pro použití jako kročejová izolace a pro redukci napětí v souvrství podlahy před pokládkou parket, textilních a elastických podlahových krytin. Podložka je zvláště vhodná pro řešení problémů při pokládce podlahových krytin na starých podkladech s pevnými zbytky lepidel a stěrkových vrstev, dřevotřísce, suchých potěrech, anhydritových potěrech a litém asfaltu.

 

Příprava podkladu

Podklad musí být vyzkoušen a připraven podle VOB díl C, DIN 18 356 „Parketářské práce a dřevěné dlažby“, DIN 18365 „Pokládka podlahových krytin“ a podle současného stavu úrovně techniky. Podklad je třeba nejprve ošetřit podle technického listu BEB „Posuzování a příprava podkladů“, jakož i podle technického listu TKB-8. Podklad musí být čistý, bez trhlin, pevný, suchý a nesmí na něm být žádné zbytky materiálů, které by mohly způsobit oddělení vrstev podlahy. Pro vyrovnání nerovností opatřete podklad vhodným přednátěrem nebo základovým nátěrem Kiesel a následně nerovnosti vyrovnejte vhodnou stěrkou ze sortimentu firmy Kiesel.

 

Zpracování

Izolační podložku Kiesel v rolích volně rozložte po ploše podlahy kolmo ke směru pokládky podlahové krytiny a nahrubo přiřízněte. Pak nechte nejméně 24 hodin aklimatizovat. Po aklimatizaci přesně přiřízněte a pásy podložky nahrňte ke středu místnosti. Na podklad naneste vhodné lepidlo a izolační podložku Kiesel vložte do připraveného lepidlového lože a pečlivě zatlačte a naválcujte. V druhé polovině místnosti zpracujte podložku stejným způsobem. Po dostatečném zaschnutí lepidla se na izolační podložku pří-slušným lepidlem nalepí podlahová krytina / parkety. U textilních a elastických krytin lze před jejich nalepením opatřit izolační podložku tenkou stěrkovou vrstvou směsi Servoplan Ki 300 a OKAMUL RSG Plus. Lepidlo zvolené pro nalepení podlahové krytiny je třeba použít i pro nalepení izolační podložky.

Vhodná lepidla Lepení izolační podložky
Bakit PU-P / Bakit PU-1K velikost zubu stěrky TKB B3
Bakit EK neu / Bakit FPK / Bakit ESP
Okatmos® star 100 / Okatmos® star 100 Plus velikost zubu stěrky TKB A2
Okatmos® EE 19
Okatmos® star 600 velikost zubu stěrky TKB B1
Okatmos® EN 30 / Okatmos® ET 6
Okatmost® L 14

 

Pokyny pro zpracování a velikost zubu stěrky potřebnou pro příslušnou podlahovou krytinu a parkety naleznete v technickém listě příslušného lepidla.

 

Důležité upozornění

Vlastnosti podlahových krytin na protlačení a při pojezdu kolečkových židlí se mohou v souvislosti s použitím izolační podložky Kiesel změnit. Na izolační podložku Kiesel používejte pouze podlahové krytiny a parkety, které jsou k tomuto účelu schváleny jejím výrobcem. Vždy dodržujte pokyny ke zpracování podlahové krytiny a parket vydané jejím výrobcem. Vlivem působení světla se barva podložky mění. Tato změna však nemá žádný vliv na kvalitu podložky a uvedené technické vlastnosti. Dřevěnou dlažbu RE lepte pouze na izolační podložku tl. 2 mm. Na izolační podložku tl. 2 mm nebo 3 mm lepte výlučně parkety se spojem na drážku a pero.

 

Balení

2 mm: 30 bm x 1 m = 30 m2 v roli

3 mm: 20 bm x 1 m = 20 m2 v roli

5 mm: 16 bm x 1 m = 16 m2 v roli

 

Upozornění

Uvedené údaje, zvláště návrhy na zpracování a použití našich výrobků jsou založeny na našich znalostech a zkušenostech. Z důvodu různorodosti materiálů a pracovních podmínek doporučujeme v každém případě provést dostatek zkušebních vzorků pro ověření vhodnosti našich výrobků pro zamýšlený pracovní postup a účely. Vydáním tohoto technického listu ztrácejí všechna předchozí vydání platnost. Dbejte na dodržování pokynů uvedených v technickém listu výrobku a v bezpečnostních listech na internetových stránkách www.kiesel.cz.

Doplňkové parametry

Kategorie: Příslušenství
Záruka: 2 roky
Výrobce: KIESEL
Tloušťka: 2 mm, 3 mm, 5 mm
Použití: interiér
Požární vlastnosti – třída hořlavosti: Efl (ISO 11925 / EN 13501)
? Tepelný odpor: 0,04 m2K/W
Pevnost v tahu: cca 0,8 N/mm²
Objemová hmotnost: 550 kg/m³
Šířka pásu: 1 m (± 1,5 %)
Tloušťka: 2, 3, 5 mm
Délka role: 2 mm = 30 bm, 3 mm = 20 bm, 5 mm =16 bm
Míra protažení před přetržením: cca 30%
Vhodnost pro pojezd kolečkových židlí: vhodné
Skladování: skladovat v suchu, nastojato

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: