Dřevo, laminát nebo vinyl?

Jaké jsou rozdíly mezi dřevěnou, laminátovou, vinylovou a rigidní podlahou? Jsme tu, abychom vám poradili. Níže najdete základní přehled hlavních vlastností a výhody každého z těchto typů podlah. Mějte prosím na paměti, že přehled je pouze obecný. Konkrétní parametry se u jednotlivých typů různých výrobců mohou lišit.

banner-top-drevo-laminat-vinyl

Přehledné porovnání typů podlah a jejich základních vlastností

Parametr Třívrstvé dřevěné podlahy Rigidní dřevěné podlahy Laminátové podlahy Vinylové podlahy Rigidní vinylové podlahy
Způsob pokládky plovoucí, lepením plovoucí, lepením plovoucí plovoucí, lepením plovoucí, lepením
Nášlapná vrstva dřevo dřevo laminát vinyl vinyl
Spodní vrstva dřevo SPC HDF vinyl vinyl, SPC
Použití do koupelny ne ano ano / ne ano / ne ano
Použití na podlahové topení ano ano ano ano ano
Tepelný odpor puntik-3 puntik-1 puntik-2 puntik-2 puntik-1
Hlučnost puntik-3 puntik-3 puntik-4 puntik-3 puntik-3
Odolnost proti poškrábání puntik-3 puntik-5 puntik-4 puntik-4 puntik-4
Pocitová teplota puntik-5 puntik-4 puntik-3 puntik-3 puntik-3
Cena puntik-5 puntik-4 puntik-3 puntik-3 puntik-4

 

trivrstve-drevene-podlahy

Třívrstvá dřevěná podlaha

je jako jediná vyrobena ze 100% přírodního materiálu. Je klasickým a oblíbeným řešením pro ty, kteří hledají luxus a elegantní vzhled. Dřevěné podlahy se vyrábí ve formě prken nebo parket. Dřevěná podlaha je trvanlivá, odolná a snadno se renovuje. Může být použita v kombinaci s podlahovým topením, má však vyšší tepelný odpor než jiné materiály. Typický je pro ni přirozeně teplý a na dotyk příjemný povrch.

Nevýhodou dřevěné podlahy je nutnost průběžné údržby a citlivost na vlhkost, je však rozdíl mezi povrchovou úpravou lakováním – je odolnější a olejováním. Olejovaná podlaha je příjemná na dotek, má sametový vzhled a umožňuje místní opravy. Třívrstvé dřevěné podlahy se vyrábějí se zámkovým systémem CLICK, který zaručí snadnou pokládku plovoucím systémem, dají se však i celoplošně lepit.

Přečíst více o třívrstvých dřevěných podlahách

Rigidní dřevěná podlaha

je inovativní kombinací velmi tvrdého minerálního jádra SPC (stone polymer core) a pohledové vrstvy z pravého dřeva. Povrch rigidní dřevěné podlahy je chráněn tvrzeným lakem s příměsí corundu, díky kterému má povrch velmi vysokou odolnost vůči poškrábání a poškození.

Rigidní dřevné podlahy jsou opatřeny zámkovým systémem CLICK pro snadnou a precizní pokládku. Podlahy jsou těžké, tiché, stabilní, nevyžadují dilatační spáry. Odolávají vlhkosti a mají neklouzavý povrch, jsou proto vhodné i do koupelen. Vyznačují se ze všech podlah nejnižším tepelným odporem, jsou proto ideální na podlahové vytápění. Mimořádné vlastnosti se odráží ve vyšší ceně.

Přečíst více o rigidních dřevěných podlahách

rigidni-drevene-podlahy
laminatove-podlahy

Laminátová podlaha

má v pohledové vrstvě syntetický materiál, který napodobuje vzhled dřeva nebo jiných materiálů. Je cenově dostupná, lehká, snadno se pokládá a udržuje a vybíráte si z široké škály designů. Má dlouhou životnost a její vzhled se časem nijak nemění. Pokládají se plovoucím způsobem na protihlukovou podložku. Nevýhodou laminátové podlahy je její mírná hlučnost a obtížnější oprava poškozených částí. Některé typy laminátových podlah jsou 100% voděodolné, vhodné i do koupelen.

Přečíst více o laminátových podlahách

Vinylová podlaha

Vinylová podlaha je vyrobena ze syntetického materiálu jehož hlavní výhodou je měkkost a odolnost proti vlhkosti a poškrábání. Je také teplá na dotek, tichá při chůzi a snadno se čistí. Vinylová podlaha je k dispozici ve formě dílců s CLICK systémem, instalace je tedy rychlá a jednoduchá. V nabídce najdete širokou škálu designů, které napodobují vzhled dřeva, kámen nebo dlažbu. Některé typy vinylových podlah jsou 100% voděodolné, určené do koupelen.

Vinylové podlahy vám budou sloužit po dlouhou dobu jen s minimálními nároky na údržbu.

Přečíst více o vinylových podlahách

vinylove-podlahy
rigidni-vinylove-podlahy

Rigidní vinylová podlaha

je inovativní produkt se zcela mimořádnými vlastnostmi. Designem věrně imituje přírodní materiály, je pohodlná, umožňuje tichou chůzi a měkký došlap. Zároveň jsou tyto podlahy 100% voděodolné a co se týče opotřebení, jsou nejodolnější na trhu. Jádro podlahových dílů je vyrobeno z minerálního SPC (Stone Polymer Core), nebo pevného kompozitního materiálu. Rigidní vinylové podlahy jsou tuhé, tvarově stálé, odolávají změnám teplot a nepotřebují dilatační spáry. Pokládají se plovoucím způsobem pomocí zámkového spoje CLICK.

Rigidní vinylové podlahy se hodí pro podlahové vytápění a oblíbené jsou i pro snadnou údržbu.

Přečíst více o rigidních vinylových podlahách