Moderní podlahy

Pokud plánujete rekonstrukci interiéru nebo stavíte nový dům, čeká vás mnoho náročných rozhodnutí. Jedno z nejdůležitějších rozhodnutí se týká výběru podlahové krytiny. V dnešní době máme na výběr řadu moderních materiálů, mezi kterými patří třívrstvé dřevěné, laminátové a vinylové podlahy. Jak se rozhodnout, která podlaha je pro váš domov nejlepší? V tomto článku se podíváme na jejich výhody a nevýhody.

Moderní dřevěné, laminátové a vinylové podlahy - jak se rozhodnout?

  • Dřevěné podlahy - pokud toužíte po přírodním materiálu s klasickou strukturou dřeva a jedinečnou atmosférou, jsou pro vás dřevěné podlahy tou nejlepší volbou. Nabízejí totiž kouzlo přírody, příjemnou atmosféru a jedinečnou neopakovatelnost textury. Dřevěné podlahy se dnes dají s úspěchem kombinovat s betonem a kamennými dlaždicemi.
  • Laminátové podlahy - jsou v posledních letech velice oblíbené díky své cenové dostupnosti, snadnému čištění a odolnosti proti poškrábání. Navíc nabízejí širokou škálu dekorů, které umožňují napodobit vzhled kamene, dřeva, keramiky či kovů.
  • Vinylové podlahy - mají mnoho výhod, mezi něž patří: vysoká odolnost proti vlhkosti, snadná údržba a instalace, široká paleta dekorů a velmi dobrá akustická izolace. Navíc jsou velmi příjemné na dotek a polyuretanová vrstva umožňuje zachovat si vysokou kvalitu podlaha i po letech používání.
  • Kombinace různých materiálů - Pokud chcete své interiéry upravit do modernějšího, přesto příjemného stylu a chcete skloubit všechny výhody výše zmíněných materiálů, můžete zvolit kombinaci dřeva, laminátu a vinylu. Tuto kombinaci můžete využít například v různých místnostech jako jsou kuchyně, obývací pokoje, ložnice nebo koupelny.

Nakonec si musíte vybrat materiál, který bude splňovat vaše potřeby a estetické nároky. Nechte si poradit od odborníků v oboru. Ve Floordecor najdete řadu materiálů, ať již hledáte dřevěné, laminátové nebo vinylové podlahy. Zvolte si podlahu pro váš domov, která vám vydrží mnoho let a zvýší nejen pohodlí, ale i estetiku vašeho bydlení.