Konstrukce

Dřevěné podlahy BARLINEK mají třívrstvou konstrukci, která je zárukou vynikajících užitných vlastností. Jednotlivé lamely jsou tvořeny dvěma spodními vrstvami a vrchní pohledovou vrstvou. Všechny dřevěné podlahy BARLINEK mají tloušťku 14 mm a jsou vyráběny v různých šířkách a délkách.

 

Technologie a konstrukce vícevrstvých podlahových lamel pochází ze Skandinávie. Častý problém masivních dřevěných podlah je jejich praskání nebo bobtnání vlivem změn vlhkosti vzduchu. Slepením tenkých vrstev dřeva kolmo na letokruhy se eliminuje podélný i příčný krut dřeva a potlačí se i změny objemu v souvislosti s absorbcí vlhkosti. Skandinávci tak vytvořili produkt, který zachovává jedinečnou krásu a vlastnosti přírodního dřeva a přitom má potlačeny některé jeho nežádoucí vlastnosti. Třívrstvé dřevěné podlahy jsou odolné vůči vlhkosti a použitelné na podlahové vytápění.

Podlahové desky BARLINEK jsou známé i pod označením „barlinecké prkno“.

stabilni-konstrukce-barlinek

Ochrana dřeva

  • Lak vytvrzený UV zářením.
  • Olejování oxidační nebo UV.

 

Vrchní vrstva

Nášlapná pohledová vrstva podlahové desky je vyrobena z listnatých dřevin. V současnosti je v sortimentu dub, buk, jasan, javor, jedle.

 

Střední vrstva

Je vlepena mezi pohledovou a spodní vrstvou. Je vyrobena z kvalitního jehličnatého dřeva (většinou borovice) a kolmá orientace letokruhů zajišťuje konstrukční stabilitu podlahové desky.

 

Spodní vrstva

Spodní vrstva, kontaktní s podkladem, je vyrobena z kvalitního jehličnatého dřeva.