Obývací stěna. In nebo out?

Po dlouhém puristickém období, kdy trendem bylo zařizovat obývací pokoje jen minimem nejpotřebnějšího nábytku, se vrací na scénu obývací stěny. Ty současné už ale vypadají jinak, než socialistický sektorový produkt, v němž mnozí z nás vyrostli.

 

obyvaci-stena-v-obyvacim-pokoji

 

I milovníci jednoduchosti nebo ti šťastlivci, kteří mají k dispozici v domě či bytě neomezený prostor, potřebují praktické uspořádání obývacího prostoru. Když si večer hovíte v křesle, chcete mít přece po ruce televizi, oblíbené knihy, sklenice na víno i třeba minibar. Obývací stěna by vám pro toto měla poskytnout dostatek úložného prostoru a přitom vkusně dotvářet interiér.

 

Návrhářům se daří tyto požadavky naplňovat a vy tak máte možnost vybrat si designový kousek v souladu se současnými trendy.

 

Klasická i moderní

Skříňky či police, které tvoří obývací stěnu mohou být klasicky členěné a zčásti uzavřené buď neprůhlednými nebo prosklenými dvířky. O moderní a neotřelý vzhled se postarají barvy. Dvířka skříněk v různých barvách a materiálech, od přírodního dřeva přes barevné dýhy až po zrcadla, tvoří ozdobu interiéru. Stěny s nápadným designem jsou předurčeny tvořit solitérní dominantu místnosti.
Pokud chcete akcentovat jinou část pokoje, vyberte spíše nenápadný design, který místnost dotvoří, ale nebude na sebe strhávat pozornost.

 

Super řešení do malých bytů

Obývací stěna je také s to vyřešit potíže s nedostatkem úložného prostoru v malých interiérech. Nábytková sestava může sahat až ke stropu a za jejími dvířky pak vznikne úložný prostor využitelný jako skříně na oděvy i cokoli jiného.

Další řešení, které může obývací stěna poskytnout, je optické rozdělení prostoru v bytě. V garsonkách se tak dá vyřešit oddělení spacího koutu od obývacího, nebo vymezení pracovny.

 

Dva tipy k oživení

  • Pokojové květiny.

 

Aby obývací stěna nebyla jen fádní sadou skříní a polic, je třeba umístit na vhodná místa správnou dekoraci. Nikdy neuděláte chybu, pokud vsadíte na pokojové květiny. Přiměřené množství zelených rostlin přinese do pokoje život a optimistickou náladu.

 

  • Bodové osvětlení.

 

Druhým a velmi podstatným prvkem je osvětlení. Bodové lampičky svítící z boku nebo uvnitř polic pod zasklením umějí udělat divy s celkovou atmosférou.