3 tipy čím nahradit živé květiny

Zelené rostliny vnášejí do domova svěžest a život. Někdy nám ale živé pokojové květiny v bytě nevydrží, ať už proto, že hodně cestujeme a nebýváme po dlouhé týdny doma, nebo jim nedělá dobře klimatizace.

Obrazy s rostlinnými motivy harmonizují prostor

 

Iluzi živé přírody můžeme účinně vytvořit i pomocí různých dekorací. Ty nevyžadují žádnou údržbu, jsou praktické a dokonale nahradí živé pokojovky. Výběr je bohatý, pojďme se na některé možnosti podívat.

 

Fototapety

Rozměrné tapetové obrazy přes celou stěnu se hodí tam, kde je dost místa, abychom je mohli pozorovat s odstupem. V čele místnosti, proti oknu a kolmo na nejdelší stěnu působí tapetové obrazy jako okna do jiných světů. Rozsvícený noční New York, nebo letecký pohled na Mont Blanc vám umožní snít a také opticky zvětší prostor. Obraz může přímo vytvářet iluzi prodlužující místnost – pohled do aleje, nebo otevřené dveře a za nimi zahrada.

A když se fototapeta okouká, není nic snazšího, než ji vyměnit za jinou.

 

Umělé květiny

Ne, neděste se, umělé květiny už dávno nejsou takové ty plastové věci dobré tak akorát na hrob. Na současných umělých rostlinách ani z blízka nepoznáte, že nejsou živé. Vyrábějí se z měkčených plastů, textilu a speciálního papíru, mají naprosto věrné barvy a od pravých nejsou k rozeznání. Navíc vydrží i nepříznivé podmínky aniž by měnily svůj vzhled. Nevadí jim nedostatek světla ani přímé slunce, mráz, horko, sucho, průvan… Výrobci nejkvalitnějších umělých rostlin ručí i za barevnou stálost a dlouhou životnost.

Díky zeleným rostlinám působí interiér zabydleně

 

Obrazy s rostlinným dekorem

Nemáme na mysli obrazy jako umělecká díla, ale spíše dekorace, na které se budete rádi dívat a které navodí podobný klid a relaxační pocit jako živé rostliny.

Mohou to být i samozřejmě i velkoformátové fotografie. Důležité jsou rostlinné motivy a zelená barva, ale zároveň by měly ladit s interiérem. Zkuste třeba následující trik: je-li na obraze váza se slunečnicemi, pořiďte si jeden dva polštářky ve žluté barvě a položte je na pohovku blízko obrazu. Bude to dobře fungovat, když budou oba prvky najednou v zorném poli.

Tajný 4. tip

Raději moc nesázejte na suché květiny. Ano, je to mile sentimentální usušit si svatební kytici a těšit se, až ji vytáhnete na zlaté svatbě, ale

  • je z toho nepořádek, drolí se a různě odpadávají,
  • práší se na ně a nejde je uspokojivě čistit,
  • jsou „mrtvé“ a proto bychom je z pohledu feng shui doma mít neměli.