Konferenční stolek

Odkládací, kávový, nebo také konferenční se říká praktickému stolku, který chceme mít při ruce v obývacím pokoji. Pokládáme na něj leccos: ovladače od televize, časopisy, telefon, šálek s kávou, knihy a tisíce dalších maličkostí. Někdy bychom také rádi, aby se na něj vešla i váza s květinami, nebo jiná dekorace. Jak může takový stolek vypadat a co z toho se bude hodit právě k vám?

 

Praktické

V menších bytech oceníte praktické skládací nebo stohovatelné stolečky, jejichž hlavní benefit je variabilita velikosti odkládací plochy. Je-li potřeba na stolek prostřít pro větší návštěvu, prostě se rozloží. Vtipný způsob je stohování stolků: v největším je schovaný menší a v něm ještě menší. Prakticky mohou být stohovatelné stolky z jakéhokoli materiálu, prosté tvary se jednoduše velikostně odstupňují a zasunou pod sebe, nebo mohou být z ohýbaného plastu, dřeva či kovu. Praktický stolek v žádném případě neznamená nudný.

stohovatelny-konferencni-stolek

Stohovatelné konferenční stolky, zdroj: Pixabay

 

Unikátní 

Deska stolku může být seříznuta z kmene stromu a umístěna na podstavci z ohýbaného kovu. Neopakovatelnost takového kusu je nasnadě. Stolek zaujme na první pohled a z vašeho domova udělá nezapomenutelné místo pro každou návštěvu.

konferencni-stolek-z-kmene

Odkládací stolek ze starého stromu, zdroj: Barlinek

 

Moderní

Lehkým a svěžím dojmem působí stolky na různých podstavách se skleněnou servírovací deskou. Ta může mít různý tvar i barvu. Čiré sklo činí stolek nenápadný, tónovaná skla různých barev až po fatalistickou černou jsou doplňky osobitého stylu a musí ladit s jiným nábytkem v místnosti. Malinko nepraktická je nutnost častého úklidu, na skle jsou totiž nápadně viditelné každé šmouhy a otisky.

 

Do studentských bytů

Studentské pokoje a byty nejsou odkladištěm toho, co se rodičům už okoukalo, ale ještě se jim to nechce vyhodit. Student má svou hrdost, názor, fantazii, kreativitu a zdravé ruce, vyrobí si funkční nábytek z čehokoli a než se nadějeme, je z toho STYL! To přesně se stalo u recyklovaných palet, z nichž se dnes vyrábí sedací nábytek, police i stoly a už vůbec nejde o „z nouze ctnost“. Odkládací stolek, jaký je na snímku, vypadá naprosto skvěle, je vtipný, funkční a nejlepší na něm bude radost z toho, že jste si jej vyrobili vlastníma rukama!

konferencni-stolek-z-palety

Stolek z dřevěných palet, zdroj: Pixabay

 

Designové výstřelky

Každý renomovaný návrhář má ve svém portfoliu stolek netradičního tvaru z některého z nedostupných, leckdy šokujících materiálů. Stolky z exotických zvířat, s akváriem v noze, nebo potažené krokodýlí kůží jsou výstřelky do salonů sběratelů anebo těch, kteří už si všechny ostatní sny splnili.