Podlahy a barvy roku 2021

Možná už jste slyšeli, že barvami roku 2021 vyhlásila firma Pantone své dva odstíny Ultimate Grey a Illuminating Yellow. Nejen tato autoritativní firma však vyhlašuje barvu roku, Pantone má také své konkurenty, kteří vidí budoucí trendy svou optikou a předkládají alternativy.

Žlutá Pantone Illuminate a podlaha Azores Medio

 

Barvy roku Dulux a Benjamin Moore

Firma Dulux nabízí jako nejvíce trendy v bytovém designu odstín Brave Ground. To je teplá neutrální hnědá dobře kombinovatelná se všemi béžovými, pastelově fialovými a tmavě zelenými odstíny a také tmavě modrou. Zároveň je Brave Ground výtečným pozadím pro vaše kreativní výstřelky. Přímo totiž vybízí k oživení doplňky v některé z jasných kontrastních barev. Na nové inspirační palety se můžete podívat zde.

 

Odstín Aegean Teal (egejský šedozelený) je letošní jedničkou v paletě firmy Benjamin Moore. Výborně vypadá v kontrastu se všemi světlými barvami od bílé přes světle šedou, světle béžovou až po přírodní smetanové odstíny. Snadno jím dotvoříte tolik oblíbený provensálský styl. Dělá totiž dojem blízkého oceánu a dálek, evokuje vodu a vítr.

 

A barvy podlah? Samozřejmě, že nic nezkazíte světlou podlahou bez výrazné kresby, která nebude žádným barvám opticky překážet. Všimněte si ale, jak zajímavě vypadají tmavé stěny se středně hnědými podlahami, které se zdají mít některé odstíny v kresbě až mírně do fialova. V ní obsažené hnědá a modrá pak stojí za tím, jak s podlahou tyto barvy ladí na čalounění a zdech. Podívejte se na nabídku tmavých dubových podlah, mezi nimiž je i Amaretti Medio, kterou vidíte i na fotografii.

Barvy Brave Ground a Aegean Teal a podlaha Amaretti Medio

 

Barva roku Sherwin Williams

Po nejtmavší barvě sáhli v Sherwin Williams a barvou roku zvolili kovově hnědošedý odstín pojmenovaný Urban Bronze. Designérům vyhovuje přirozená jednoduchost, energie a snadná kombinovatelnost s jinými barvami a mají za to, že bude vyhovovat i nám. Proč ne? Urban Bronze na stěnách vytvoří relaxační atmosféru a bude dobře fungovat se světlým nábytkem, přírodními materiály a pokojovými květinami.

 

Tři odstíny PPG

Firma PPG vybrala pro sezonu 2021 hned tři odstíny: Transcend (odstín ovesných vloček), Big Cypress (hnědočervený mezi skořicovou a cihlovou) a světle modrý Misty Aqua. Žádná z těchto barev se nevylučuje s barvami dřeva, naopak – tvoří s nimi veselý akcent, který si snadno zamilujete.

Barvy roku PPG a podlaha Cappuccino Grande